Terapia w ciąży i po porodzie. Przygotowanie do porodu. Terapia blizn

 Jestem kobietą, która uczy się żyć w zgodzie ze sobą, słuchając swojego ciała i serca. 

To serce popchnęło mnie na ścieżkę fizjoterapii, a fascynacja kobiecym ciałem i jego możliwościami zaowocowała wyspecjalizowaniem się w uroginekologii. 

„Zaprogramowany” powyższymi czynnikami umysł pomógł mi zdobyć wiedzę na studiach i szkoleniach. 

W swojej pracy staram się zrozumieć, co było przyczyną dolegliwości człowieka, z którym pracuję, uwzględniając to, co zapisane jest w ciele w postaci urazów, postawy ciała i napięcia w tkankach.

 

Ciało każdego z nas ma w sobie odpowiedź na to, co się z nami obecnie dzieje. Przebyte urazy ciała, operacje czy blizny oraz wspomnienia, dzięki którym nabraliśmy pewnych przekonań – wszystkie te czynniki nas kształtują i wpływają na decyzje. 

Całościowe postrzeganie człowieka - kobiety i mężczyzny, oznacza dla mnie akceptację, że człowiek to połączenie ducha i materii, które są równoważne i powinny spójnie funkcjonować w tym świecie. W terapii łączę ze sobą pracę manualną (np. masaż i mobilizacje) z interpretacją psychosomatyczną dolegliwości człowieka. To pozwala odkryć ukryte (zablokowane) emocje w ciele, podświadome programy i przekonania, które wpływają na indywidualne postrzeganie świata. 

Ciało to Twój najlepszy przyjaciel, który nigdy nie kłamie, ale czasem trudno zrozumieć co chce zakomunikować, bo robi to na swój własny sposób.

Czasem przez sztywność, ból lub dyskomfort różnych części ciała np. ból podczas współżycia, ból kości ogonowej, nietrzymanie moczu/ stolca, problem z pracą mięśni brzucha (słabe mięśnie, rozejście kresy białej).

Zupełnie normalne jest to, że Ty sam/a masz trudność ze zinterpretowaniem tych sygnałów. Każdy potrzebuje spojrzenia przez drugiego człowieka, żeby zrozumieć co się z nim dzieje i w tym mogę Tobie pomóc. Zrozumienie jak działa ciało i człowiek było moim celem od początku nauki i rozwoju osobistego. Dlatego poznawałam anatomię, fizjologię, biomechanikę, połączenia powięziowe, przebiegi meridianów wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i połączenia emocji z określonymi obszarami ciała czyli psychosomatykę.