mgr fizjoterapii Katarzyna Bramańska

Jestem fizjoterapeutką zakochaną w swojej pracy i mamą trójki chłopców, dzięki którym doświadczam różnych uroków macierzyństwa i jestem na drodze rozwoju związanego z terapią uroginekologiczną. 

W swojej pracy kieruję się wiedzą medyczną i intuicją, która prowadzi mnie do poznawania nowych metod terapeutycznych, także spoza obszaru klasycznej fizjoterapii.

Interesuję się powiązaniami emocji z ciałem człowieka, interpretacją mowy ciała oraz pracą z ukrytymi w podświadomości programami, które wpływają na nasze życiowe decyzje i sposób postępowania.

To pozwala odnaleźć źródło problemu, z którym się zmagasz.

Szczególnie bliskie są mi tematy związane z doświadczaniem macierzyństwa, kobiecością oraz odnajdywaniem i rozumieniem siebie. 

 

Ciało to Twój najlepszy przyjaciel, który nigdy nie kłamie, ale czasem trudno zrozumieć co chce zakomunikować, bo robi to na swój własny sposób.

Czasem przez sztywność, ból lub dyskomfort różnych części ciała np. ból podczas współżycia, ból kości ogonowej, nietrzymanie moczu/ stolca, problem z pracą mięśni brzucha (słabe mięśnie, rozejście kresy białej).

Zupełnie normalne jest to, że Ty sam/a nie umiesz zinterpretować tych sygnałów. Każdy potrzebuje spojrzenia przez drugiego człowieka, żeby zrozumieć co się z nim dzieje i w tym mogę Tobie pomóc. Zrozumienie jak działa ciało i człowiek było moim celem od początku nauki i rozwoju osobistego. Dlatego poznawałam anatomię, fizjologię, biomechanikę, połączenia powięziowe, przebiegi meridianów wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i połączenia emocji z określonymi obszarami ciała czyli psychosomatykę.

Często słyszę, ze problem jest w głowie, czyli w myślach i jest to prawda. Oznacza to, że emocje (to co przeżywamy) powoduje wydzielanie określonych neuroprzekaźników i hormonów a one wywołują reakcję i wpływają na napięcie określonych mięśni.

Zależności pomiędzy ciałem (organami, częściami ciała czy chorobami) są zauważane w licznych koncepcjach całościowego postrzegania człowieka i zwykle są ze sobą spójne pomimo różnych kultur w których powstawały.