Bóle pleców

Ból pleców to bardzo obszerne pojęcie. Zadaniem fizjoterapeuty jest znalezienie potencjalnych przyczyn tego stanu,gdyż bardzo często okazuje się, że miejsce bolesne nie zawsze jest tożsame ze przyczyną bólu, dlatego tak ważna jest diagnoza w praktyce fizjoterapeuty.

Należy pamiętać, że efektywna praca fizjoterapeuty w walce z bólem pleców pacjenta to połowa sukcesu, jaki trzeba włożyć w proces usprawniania. Autoterapia oraz profilaktyka przeprowadzana przez pacjenta w domu powoduje, że ten będzie dłużej cieszył się zdrowiem i efektami uzyskanymi na terapii fizjoterapeutycznej.
Okres ciązy to dla kobiety czas ogromnych zmian w ciele i funkcjonowaniu organizmu. To niestety też czas, kiedy kobiety odczuwają dokuczliwe dolegliwości bólowe kręgosłupa, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Nieinwazyjne metody leczeniu bólu kręgosłupa i nauka prawidłowych zachowań zapewniają ulgę oraz powrót do normalnego funkcjonowania, pozwalając na przejście okresu ciąży i połogu bez bólu i stresu z nim związanego.
Z bólem pleców walczym różnymi metodami fizjoterapeutycznymi (*można wykonywać również w ciąży):
Terapia mięśniowo-powięziowa*
Terapia punktów spustowych
Terapia manulna
Terapia wg FDM
Terapia wg Mckenzie
Terapia wg Kaltenborn
Terapia wg Mulligan
Terapia wg Kinetic Control
Masaż*
Suche igłowanie
Kinesiology Taping*