Rozpoznawanie siebie - praca z podświadomością

 Widzisz u siebie powtarzające się sytuacje w życiu, schematy których nie rozumiesz a mimo to działasz według nich? Problemy z zarabianiem pieniędzy, relacjami w związku. Brak akceptacji ciała, ludzi, tego gdzie i jak żyjesz. To często łączy się z dolegliwościami ciała - niskim libido, bólem miednicy, kości ogonowej, problemami jelitowymi czy trudnym porodem.

Jeśli masz podświadomy program to pokaże się on także w Twoim ciele. Wiem, bo to sprawdziłam najpierw na sobie. Umiejętne odczytywanie tego co zapisane w ciele pozwala rozpoznać jakie myśli i przekonania kształtują Twoją rzeczywistość.

Przykład: "Żal tyłek ściska"

Ból kości ogonowej często obserwuję u osób żyjących przeszłością, rozpamiętujących to co minęło, co było trudne i z czym ciężko się pogodzić, choć na co dzień o tym nie myślą. To poczucie żalu/ straty zwiększa poziom stresu w ciele, który z kolej niekorzystnie wpływa na mikrobiotę jelitową. Serotonina, czyli hormon szczęścia i radości jest produkowana głównie przez mikrobom jelitowy, więc to może spowodować dodatkowe obniżenie nastroju. Ból kości ogonowej to prośba od ciała, aby wrócić do "tu i teraz", bo tylko w "teraz" mogę działać i decydować. W trakcie pracy z kością guziczną pokazują się sytuacje (wspomnienia), które człowiekowi trudno było odpuścić i wybaczyć. Mobilizacja, zobaczenie sytuacji z innej perspektywy, rozpoznanie jak głęboko (np. w rodzie) sięga ten problem pomaga uwolnić napięcie z tej okolicy. Czasem samo uznanie, że to czego się doświadczyło jest uwalniające. 

Jeśli chcesz skorzystać z takiej pracy to umów wizytę Konsultacja fizjoterapeuty i powiedz mi w jej trakcie, co jest Twoim problemem.