Chcesz się dobrze kochać - pokochaj siebie

Seksualność człowieka przez wieki była traktowana jako grzeszna i nieczysta.  Przyczyn wielu zaburzeń psychicznych i chorób upatrywano w masturbacji, a w Europie na przełomie XIX i XX usuwano kobietom i nastolatkom łechtaczki „lecząc” je z nadmiernego zainteresowania seksem. 

Historia seksualności kobiet to opowieść o odebraniu kobiecie prawa do przyjemności, do decydowania o sobie samej. To wieki gwałtów, poniżeń i męskiej dominacji. To czas, gdy wartość kobiety określana była zdolnością poczęcia potomka (najlepiej męskiego) i przeżycia narodzin dziecka. 

Przekonania o tym jakie powinnyśmy być, są zapisane w każdej komórce naszego ciała a wynikają z wychowania i kultury w której żyjemy.

Czytaj więcej

Suchość pochwy - jak powstaje nawilżenie

Suchość pochwy.

Niewystarczające nawilżenie w trakcie stosunku, czasem w określonych sytuacjach to częsty problem zgłaszany przez pacjentki. Zazwyczaj stanowi dodatek do innych dolegliwości takich jak ból przy stosunku, trudność z rozpoczęciem penetracji, duże napięcie przed orgazmem lub jego brak. Suchość pochwy może wiązać się z brakiem chęci/ apetytu na współżycie i z racji tego nie powinniście go bagatelizować. Warto zastanowć się, co się zmieniło/ stało lub dlaczego mogę nie chcieć takiego kontaktu? To może być zmęczenie bo od dawna wstajesz do dziecka i się nie wysypiasz lub obawiasz się ... bólu?

Czytaj więcej

Rozejście mięśni prostych brzucha

Rozejście mięśni prostych brzucha 

O co tyle szumu? Estetyka? Wymysł fizjoterapeutów? 

Ciąża i poród to często obciążenie ciała dla mnie porównywalne z urazem – nacięcie krocza, cesarskie cięcie, rodzenie w niefizjologicznej pozycji, interwencje medyczne. Uszkodzenia tkanek, podobne jak przy mocnym urazie kostki.  

Wyobraź sobie, że po operacji stawu skokowego dostajesz link do ćwiczeń na YouTube od znajomej i ćwiczysz...

Czytaj więcej